MENU

Automata garázskapuk

Automata garázskapuk

Napjainkban minden motorizálható, nem különben a garázskapuk és a kertkapuk is. Gyakorlatilag minden típusú kapu működtethető elektronikával, ami igen komoly kényelmi szempont a garázskapu kialakításánál.

Közvetlenül utcára nyíló garázs esetén például nem kell akadályoznia a forgalmat a be- és kiálláskor, de hasonlóan kellemes az is, ha egy esős délutánon nem szükséges elhagynia a járművet a kapu kinyitása és bezárása miatt. Ez azonban csak néhány példa arra, hogy milyen fantasztikus kényelmi előnyöket jelent egy automata garázskapu.

 

Napjainkban egy kapu motorizálása már igen kedvező áron megoldható, így az automata garázskapu semmiképpen sem tekinthető luxuscikknek. Tegye könnyebbé az életét ezzel az egyszerű, ám annál praktikusabb módszerrel.

 

Az automata garázskapu üzemeltethető távirányítóval és falra szerelt kapcsolóval, a biztonság érdekében pedig egybilliónál is több biztonsági kódvariáció érhető el. Meghajtása teljes mértékben energiatakarékos, ráadásul a motor szinte hangtalanul és könnyen indul és áll le, azonban a végálláshatárolók mechanikusak, így minden körülmények között működnek.

 

A különböző funkciók könnyen és gyorsan programozhatóak, így például a távirányítóval akár a garázsban található reflektor is felkapcsolható. A motorika burkolata készülhet nemesacéból és műanyagból, ráadásul a betörésgátló megakadályozza a kapu erőszakos kinyitását.

 

Az automata garázskapu nem igényel rendszeres karbantartást, ennek ellenére mégis tökéletesen biztonságos a beépített kikapcsoló automatikának köszönhetően.

 

 

hírek információk
Görög nyílászárók az ókorban
Természetesen már volt ablaka az egyiptomi épületeknek is. Az ókori görögök pedig szintén híresek voltak az építészeti zsenialitásukról. Ők az ablakot az utca felé csak magánházaik felső emeletén alkalmaztak. A rómaiaknál az ablak már általánosabb volt.
Ablakok követelményei
Az építési célú termékek forgalombahozatalának, megfelelőségigazolásának általános szabályait az Európai Unióban már régóta az Építési Termék Irányelv [1], Magyarországon az Építési Törvény [2] és végrehajtási rendelete [3] szabályozza. A termékkörre eddig a rendelet és az Európai Bizottság határozata [4] állapította meg a forgalombahozatalhoz szükséges szabályokat és adott iránymutatást konkrét eljárásokra. Alapelv azonban, hogy a termékek tulajdonságait vizsgálatokkal igazolni kell. A nyílászárókra vonatkozó előírásokat eddig magyar követelményszabványok [5] tartalmazták. A külső homlokzati ablakok, erkélyajtók, tetőablakok és bejárati ajtók megfelelőségigazolásának alapja a jövőben egy 2006-ban megjelent európai termékszabvány lesz [6], mely - egy átmeneti időszak letelte után - 2010. január 31-ét követően a termékek CE-jelölésének a műszaki alapját képezi. A megfelelőség igazolását ekkor a szállító megfelelőségi nyilatkozata és a terméken elhelyezett CE-jelölés képezi. A termékszabvány a homlokzati szerkezeteket érő hatások alapján 23 termékjellemzőt sorol fel. Ezek közül elsőként a zárás pontosságával, a szigetelőképességgel összefüggésben lévő, a levegő átjutásának mértékét jellemző értékek műszaki kategóriáját tesszük vizsgálat tárgyává.