MENU

Műanyag könyöklő

Műanyag könyöklő

Ha otthona műanyag nyílászárókkal van ellátva, javasolt a műanyag párkány és könyöklő szerelése, mely teljessé teszi a nyílászárókat mind esztétikai, mind funkcionális szempontból.

 

A műanyagból készülő párkányok nem csak könnyen szerelhetőek, de színtartósak és praktikusak kültéren és beltérben egyaránt. A lakás külső falán komoly szerepe van az esővíz megfelelő elvezetésében, míg a lakás belsejében tökéletes felület az Ön otthona dekorációjának kiegészítéséhez. Helyezzen el rajta virágokat, apró díszeket, melyek passzolnak a lakás stílusához.


 

 

Anyagában fehér, kamrás, keményített PVC ablakkönyöklő profilok élzáró elemmel, fóliás kivitelben:

Árlista:

*A szürke mezőben található profilok nincsenek raktárkészleten.

 Az így megjelölt termékek várható szállítási ideje 3 hét!

 

A méretrevágás felára 200 Ft/db.

Anyagában fehér
0003

Fehér fólia
1003

Aranytölgy
1110

Márvány
1170

Bükk
1176

Szerelés:

 

Könyöklők kialakítása a belső térben

 

Az ablak belső nyílásának alsó, vízszintes felületét úgy kell kialakítani, hogy a végzáró elemmel ellátott könyöklő azon vízszintesen elhelyezhető legyen. Ennek érdekében a nyílásnak egyenletesen simának, esetlen vakoltnak kell lennie, arra ugyanis a könyöklőt rögzítő ragasztó könnyedén felvihető.

 

Műanyag ablakok beépítése esetén a párkányt fogadó záró profilnak a magasságát úgy kell szabadon hagyni, hogy a párkány könnyedén aláférjen. Mind a könyöklőt, mind a végzáró elemet PVC vagy univerzális PVC ragasztóval érdemes rögzíteni, továbbá a széleken, valamint minden szükséges helyen szilikonos pasztával kell kihúzni. Megjegyzendő, hogy a párkányt az utolsó festés előtt érdemes felhelyezni.

hírek információk
Ablakcsere és megtakarítás
Egyre elterjedtebb, hogy az újonnan felépített házakat már energiatakarékosra tervezik. Az épület déli oldalára kerülnek a nagy ablakok, északra a kisebbek.
Nyílászárók - hőszigetelés mesterfokon
A kérdésre, hogy szeret-e Ön huzatos, át nem melegedő lakásban élni, közvélemény-kutatás nélkül is nyilvánvaló a válasz, hogy nemet válaszolnánk. Nemcsak árnyékolástechnikai eszköz megválasztásakor, hanem már az alapnál, a nyílászáró beszerelése előtt érdemes elgondolkodni, milyen nyílászárót is részesítünk előnyben.