MENU
Hírek, információk

A nyílászárók tartós használhatóságának kulcsa a kilincs

A nyílászárók tartós használhatóságának kulcsa a kilincs A kilincs megvásárlásánál jó ha odafigyelünk, ugyanis a jó kilincs a nyílászáró tartósságának, és megbízhatóságának alapja.

A jó megjelenésű, a lakásba és az ajtóhoz, ablakhoz illeszkedő kilincs nem csak egy dísz a nyílászárón. Ennek a szerelvénynek nagyon fontos technikai paramétereknek és szabályoknak kell megfelelni, hogy sokáig használható lehessen. Néhány gyártó speciálisan tervezett kilincscsappal és szorítócsavarral biztosítja, hogy a kilincsek csapja évek múlva is szilárdan, lötyögés nélkül illeszkedjen a zár nyílásába, és az ajtóra szerelt kilincsbe. Más esetekben a kilincs nyakát a zár belső oldalán kialakított mélyedésbe illeszkedő kopásálló betétgyűrűvel és alátéttel biztosítják a lógás, kilazulás ellen.

A kilincsnyakat az alátét rögzíti a zárcímerbe, ami a halk és könnyű mozgatást biztosítja. A kilincsnyakra szerelt alátét a kotyogást akadályozza meg, a két oldalról megvezetett kilincs pedig hosszú távon is szinte holtjáték nélküli használatot eredményez. Sok esetben a használat során, és a nem megfelelő rögzítés miatt előfordulhat, hogy a kilincs a kezünkben marad. Ennek megoldására szolgál az úgynevezett átmenő csavaros rögzítésű kilincs, amely átfogja az ajtólapot, így a rögzítés nem csak az ajtó felületén történik, hanem az egész ajtólapon keresztül.
hírek információk
Vissza a természethez: natúr fa nyílászárók
Jobban szereti a természetes anyagokat, mint a műanyagot? Olyan háza van, amely csak fa nyílászáró alkalmazását viseli el (stílus, jelleg, egyéb alkalmazott alapanyagok miatt)? Válogasson fa ajtó és ablak kínálatunkból, amelynek elemei kiváló minőségű borovi fenyőből készültek, három rétegben ragasztott hossztoldott, hibakiejtett fából!
Görög nyílászárók az ókorban
Természetesen már volt ablaka az egyiptomi épületeknek is. Az ókori görögök pedig szintén híresek voltak az építészeti zsenialitásukról. Ők az ablakot az utca felé csak magánházaik felső emeletén alkalmaztak. A rómaiaknál az ablak már általánosabb volt.