MENU
Hírek, információk

Itt a jó idő, mégis figyeljünk a kazánokra!

Itt a jó idő, mégis figyeljünk a kazánokra! Sokan szerencsére már lecserélték a régi, kétszárnyú fa- vagy redőnytokos ablakaikat műanyagra és az ajtókból is a jobban szigetelők működnek a házban. Ezek nagyon jól zár, de ha nem figyelnek a külső levegőt beáramoltató megoldásra, odabenn elfogy az oxigén, és több szénmonoxid termelődik, ami visszaáramolhat a kéményből a lakásba. Mivel nincs szaga, ezt nem lehet megérezni.

Habár itt a jó idő, és egyre többet tartjuk nyitva az ablakokat és ajókat, komoly veszélyforrás lehet az is, hogy a gázkészülékek jelentős része elavult. Sokan nem tudnak róla vagy nem gondolják fontosnak, hogy egy tíz éve élő törvény alapján minden háztartásban le kell ellenőriztetni öt-évenként a teljes gázhálózatot vizsgázott szakemberrel. Az ellenőrzés mindenképpen indokolt, hisz hazánkban rengeteg az olyan konvektor, kazán, amiket még a városi gázról a földgázra való átállás idején, a 70-es évek elején szereltek be. Nagy részük már nem is működhetne. A gázszerelőnek erre kötelessége felhívni a figyelmet még akkor is, ha tudja: a tulajdonosnak nem telik újra. De ha baj történik, mindig azt a gázszerelőt veszik elő, aki utoljára látta a rendszert.

A szén-monoxid-mérgezés áldozatát rosszullét fogja el, mozgásképtelenné válik, nem tud magán segíteni, képtelen a helyiséget elhagyni. Elsősorban a gyerekek vannak kitéve a veszélynek.
hírek információk
Hogyan néz majd ki a jövő ablaküvege?
Egy amerikai üveggyár kisfilmje igen nagy kariert futott be az interneten. Az alkotás a jövő üvegének alkalmazási lehetőségeit mutatja meg, tiszta és praktikus víziót vázolva fel. Fordulóponthoz érkeztünk a digitális technológiák fejlődésében?
Mi az a teljesüveg rendszer?
A nagyméretű üvegfelület jellemezte technikai megvalósítás eredménye a rögzített üvegezéssel készülő teljesüveg rendszer, melynek legfőbb jellemzője a kiemelkedő esztétikai hatást nyújtó nyitott tér érzete”.