Ha ma egy vásárló ablakot keres, a lényeg az ő szempontjából elsősorban az ablak esztétikai megjelenése. A tervezővel, építtetővel konzultálva merülnek fel technikai kérdések: vagyis, hogy milyen hő- és hangszigetelési tulajdonságokkal bír az adott nyílászáró.
A nyílásokon kiáramló levegő oka az épület falain kívül és belül megmutatkozó nyomáskülönbség, ami huzatot okoz. Ez a huzat a legjobb típusú és legjobb minőségű alapanyagokból készülő ablakok nagy ellensége, ugyanis felületi nyomást fejt ki az ablakokra, ami a zsanérok, tömítések, és a zárszerkezet romlását, kopását okozza.
Ahhoz, hogy ezt a hatást csökkentsük, vagyis, hogy a nyomás terhelését kiváltsuk, meg kell erősíteni a zárszerkezeteket, a tömítést és fent említett elemeket. A legjobb módja az természetesen, ha több ponton erősítjük meg az ablakok zsanérjait és zárószerkezeteit, de ennek sok esetben technikai akadályai vannak. Fontos tehát, hogy a tömítések mindig megfelelő állapotban legyenek.
Egy redőny igen egyszerű, mégis végtelenül hasznos kiegészítő a nyílászárókhoz. Egy redőnnyel felszerelt ablakot olyan módokon is használhatunk, ahogyan korábban nem, ráadásul sokkal kényelmesebb lesz majd tőle az életünk.
Az MDF beltéri biztonsági ajtók tökéletesek lehetnek bármely családi ház vagy éppen munkahely, közösségi épület helyiségeibe, mivel nem csak a biztonságban járnak az élen, de egyben szépek is.
Az MDF ajtók titka elsősorban a különleges gyártási folyamatban rejlik. Alapanyaguk lucfenyő, amelyet az előállítás során igen alaposan megdolgoznak. Elsőként a nedvességet tüntetik el az anyagból, amely hosszú távon gyengítené és roncsolná azt. A lucfenyőt ebben az esetben 12 százalékos nedvességtartalomig szárítják, ami nagyon alacsonynak számít. Ezt követően az anyagban található hibákat, a faanyag csomóit távolítják el, mivel ezek is csak meggyengítenék azt.