Ha ma egy vásárló ablakot keres, a lényeg az ő szempontjából elsősorban az ablak esztétikai megjelenése. A tervezővel, építtetővel konzultálva merülnek fel technikai kérdések: vagyis, hogy milyen hő- és hangszigetelési tulajdonságokkal bír az adott nyílászáró.
A nyílásokon kiáramló levegő oka az épület falain kívül és belül megmutatkozó nyomáskülönbség, ami huzatot okoz. Ez a huzat a legjobb típusú és legjobb minőségű alapanyagokból készülő ablakok nagy ellensége, ugyanis felületi nyomást fejt ki az ablakokra, ami a zsanérok, tömítések, és a zárszerkezet romlását, kopását okozza.
Ahhoz, hogy ezt a hatást csökkentsük, vagyis, hogy a nyomás terhelését kiváltsuk, meg kell erősíteni a zárszerkezeteket, a tömítést és fent említett elemeket. A legjobb módja az természetesen, ha több ponton erősítjük meg az ablakok zsanérjait és zárószerkezeteit, de ennek sok esetben technikai akadályai vannak. Fontos tehát, hogy a tömítések mindig megfelelő állapotban legyenek.
Kétségtelen, hogy az ajtók felújításának legkényelmesebb, ám riasztóan költséges módja az ajtócsere. Ha viszont az ajtólap csak jellegtelen, akkor némi plusz munkával olcsóbban is átformálhatjuk a felületüket. Ehhez nem kell más, mint idomosra mart lécek, és esetleg - igényeinktől függően - nemes furnérral borított farostlemez tábla. Ez azonban csak abban az esetben lehetséges, ha a fehérre mázolt ajtólapot natúrszínűre szeretnénk változtatni.
A bejárati ajtók megfelelő kiválasztása sok esetben bonyolultabb feladat, mint a beltéri nyílászáróké. Ha valóban tökéletes megoldást szeretnénk, aprólékosan meg kell terveznünk a kiegészítőket is. A vasalatok és az üvegezés nagymértékben hozzájárul a bejárati ajtó teljes összképéhez, és esztétikai hatásához.