MENU
Hírek, információk

Fogjuk be a nap melegét!

Fogjuk be a nap melegét! Energiamegtakarítást nem csak azzal érhetünk el, hogy a benti meleget nem engedjük ki, hanem azzal is, hogy a napsugarak hőenergiájából minél többet beengedünk a lakásba. A beengedett napenergia arányát kis g-vel jelölik — minél nagyobb ez az érték, annál jobb, hiszen annál több meleget nyerünk az ablakon át.

A kétrétegű ablaküvegek a napenergia több mint 60 százalékát engedik be a lakásba (például g = 0,63), a háromrétegűek viszont - az üvegréteg miatt — kevesebbet, jellemzően legfeljebb 50%-ot. A fejlesztőknek a jobb szigetelés-kevesebb bebocsátott energia ellentmondását új termékekkel, a különleges háromrétegű üveg kifejlesztésével sikerült feloldaniuk. A napenergia bebocsátása függ ugyanis az ablaküveg lágyfémbevonatától (ma már nem készül korszerű ablak ilyen bevonat nélkül). A legújabb üvegek lágyfém-bevonatának összetétele és alkalmazott technológiája olyan, hogy az üveg annak ellenére, hogy háromrétegű, és ennek megfelelően alig enged ki meleget, a nap melegének mintegy 61-62%-át engedi be. Ez pedig azt eredményezi, hogy megfelelő tájolással és méretben, ezzel az üveggel egy ablak energiamérlege akár pozitív is lehet, azaz több energiát nyerünk rajta, mint amennyit veszítünk.
hírek információk
Zsaluzia - a külső árnyékolás mestere
A nyár közeledtével nyílászáróink védelem után kiáltanak, fókuszba kerülnek tehát az árnyékolástechnikai eszközök, illetve annak egyik legnépszerűbb fajtája a zsaluzia.
Tartós és strapabíró luc biztonsági ajtók
Az MDF beltéri biztonsági ajtók tökéletesek lehetnek bármely családi ház vagy éppen munkahely, közösségi épület helyiségeibe, mivel nem csak a biztonságban járnak az élen, de egyben szépek is. Az MDF ajtók titka elsősorban a különleges gyártási folyamatban rejlik. Alapanyaguk lucfenyő, amelyet az előállítás során igen alaposan megdolgoznak. Elsőként a nedvességet tüntetik el az anyagból, amely hosszú távon gyengítené és roncsolná azt. A lucfenyőt ebben az esetben 12 százalékos nedvességtartalomig szárítják, ami nagyon alacsonynak számít. Ezt követően az anyagban található hibákat, a faanyag csomóit távolítják el, mivel ezek is csak meggyengítenék azt.