MENU
Hírek, információk

Fogjuk be a nap melegét!

Fogjuk be a nap melegét! Energiamegtakarítást nem csak azzal érhetünk el, hogy a benti meleget nem engedjük ki, hanem azzal is, hogy a napsugarak hőenergiájából minél többet beengedünk a lakásba. A beengedett napenergia arányát kis g-vel jelölik — minél nagyobb ez az érték, annál jobb, hiszen annál több meleget nyerünk az ablakon át.

A kétrétegű ablaküvegek a napenergia több mint 60 százalékát engedik be a lakásba (például g = 0,63), a háromrétegűek viszont - az üvegréteg miatt — kevesebbet, jellemzően legfeljebb 50%-ot. A fejlesztőknek a jobb szigetelés-kevesebb bebocsátott energia ellentmondását új termékekkel, a különleges háromrétegű üveg kifejlesztésével sikerült feloldaniuk. A napenergia bebocsátása függ ugyanis az ablaküveg lágyfémbevonatától (ma már nem készül korszerű ablak ilyen bevonat nélkül). A legújabb üvegek lágyfém-bevonatának összetétele és alkalmazott technológiája olyan, hogy az üveg annak ellenére, hogy háromrétegű, és ennek megfelelően alig enged ki meleget, a nap melegének mintegy 61-62%-át engedi be. Ez pedig azt eredményezi, hogy megfelelő tájolással és méretben, ezzel az üveggel egy ablak energiamérlege akár pozitív is lehet, azaz több energiát nyerünk rajta, mint amennyit veszítünk.
hírek információk
Zsalugáterek - múlt a jelenben
Talán nem egyedüliként idéz nosztalgikus érzéseket bennünk a zsalugáterek látványa, hiszen nem is olyan régen nagyszüleink ablakait ezek az árnyékolók védték a napsütéstől.
Harc a hőség ellen - főszerepben a redőnyök
Redőnnyel számos épületen találkozhatunk. Legyen szó akár régebbi, akár új építésű házról, sokan választják az árnyékolásnak ezt a módját. A redőny legnagyobb előnye, hogy nagyon hatékonyan képes távol tartani a nemkívánatos fényt, így a szobában akár fényes nappal is éjszakai sötétséget varázsolhatunk.