Lakásunk felújításakor, korszerűsítésekor kiemelt figyelmet kap egy jól záródó nyílászáró, amely nyáron hőszigetelésben, télen hőmegtartásban kiváló. A fűtési szezon beköszöntével azonban célszerű figyelmünket a biztonság felé is fordítani, és szakember segítségét kérni fűtőberendezéseink vagy kéményünk átvizsgálásában.
Napjaink nyílászárói kiváló képességekkel rendelkeznek a kivitelezés sajátosságai miatt (tömítés, üvegek száma, tok), az emberi tényező felelőssége azonban mégis kikerülhetetlen, hiszen ezek a jó hőmegtartással rendelkező konstrukciók a szellőztetést önállóan nem tudják megoldani. A lakótér levegőjének állandó cseréjére nemcsak a „jajj de jó, friss levegő” érzése miatt van szükség, kiemelten fontos biztonságunk szem előtt tartása, hiszen míg a korábbi nyílászárónk esetleg természetes szellőzése miatt ez nem jelentett központi problémát, korunk tökéletesen záró tokjai az esetleges szén-monoxid képződést elősegítik. Előzzük tehát meg a bajt, vizsgáltassuk át készülékeinket és nem utolsósorban szellőztessünk gyakran!
Szerteágazó felhasználási lehetőségeivel lakásunk építésekor, felújításkor már 2 évszázada üvegtéglában is gondolkodhatunk. Noha a régi korok embere még egyértelműen a hagyományos ablak mellett tette le voksát, ha nyílászáróról volt szó, mára már elfogadottá és egyre népszerűbbé vált az üvegtégla használata, amely betöltött funkciója mellett esztétikus megjelenést is kölcsönöz.
A meleg ellen leghatékonyabban a külső árnyékolókkal védekezhetünk. Ha ugyanis átforrósodik az ablaküveg, a belső roló sem állítja meg a hőség továbbterjedését. A külső árnyékolóknak két fő típusa van: a redőny és a hővédő roló.