MENU
Hírek, információk

Az ajtók, ablakok alapanyagai

Az ajtók, ablakok alapanyagai A borovi fenyőként emlegetett, ajtó és ablakgyártásban előszeretettel használt erdei fenyő kedvező körülmények között 20-35 m magasra is megnő. A hatalmas fát szívesen használják az asztalosok, hiszen kiválóan megmunkálható, és magas gyantatartalma miatt igen tartós is.

Az egyenes törzsű fa ágai örvökben nőnek, a fiatal példányok életkora ezért az örvek számából könnyen megállapítható. Kérge a talajhoz közel vastag, mélyen barázdált, színe szürkésbarna, a fa magasabb részein vékonyabb, vöröses, esetenként narancsos. Az idős példányok kérge nagy lapos táblákra repedezik.

A fa egyenes törzse kiváló alapanyaga a bútoroknak, nyílászáróknak, mivel szinte teljesen csomómentes és remekül lehet vele dolgozni. Az asztalosok egyik kedvenc fája. A borovi fenyő koronája fiatalon kúpos, majd később ellaposodik, ernyőszerűvé válik, levelei kettesével nőnek a törpehajtásokon, tövüket közös hártya burkolja. Sűrű, kemény, 5-7 centiméteres
legtöbbször jól láthatóan csavarodott leveleinek keresztmetszete félhold alakú, kissé lapos. A kékeszöld levelek csúcsa hegyes, a szélük fűrészes. A fa virágzata a toboz.
hírek információk
Ablakcsere pályázat 2014
Az „Otthon Melege Program” keretében a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium 2014 őszétől kezdődően 1,1 milliárd forintos kerettel támogatja lakóépületek elavult homlokzati nyílászáróinak cseréjét. A támogatáshoz pályázat révén lehet hozzájutni, érdemes sietni, hiszen pályázatokat a beérkezés sorrendjében bírálják el, és a keret hamar kimerülhet!
Szellőztessünk rendszeresen!
Amennyiben kicseréltük az ablakainkat, ajtóinkat, és örülünk annak, hogy jól szigetlenek, hajlamosak vagyunk elfelejteni a rendszeres szellőztetést, pláne az olyan helységekben, ahol nem tartózkodunk huzamosabb ideig. Pedig a jól szigetelő ablakok miatt még gyakrabban kellene biztosítani a légcserét!